flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Засади використання автоматизованої системи документообігу Великолепетиського районного суду Херсонської області

Затвержено

Рішенням зборів суддів

від 17.03.2016 року ‎№ 2

( з доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 16.02.2018 року № 1

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу Великолепетиського районного суду Херсонської області

  Засади використання автоматизованої системи документообігу суду - це затверджені рішенням зборів суддів Великолепетиського районного суду Херсонської області правила застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду з урахуванням юрисдикції та інстанційності суду, норм процесуальних кодексів та законів України.

   Засади використання автоматизованої системи документообігу суду Великолепетиського районного суду Херсонської області розроблені відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, на виконання Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення) та визначають єдиний порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду.

  1. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду затверджуються рішенням зборів суддів і вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

  1. У Великолепетиському районному суді Херсонської області застосовується Положення про автоматизовану систему документообігу суду з урахуванням особливостей, визначених цими Засадами.
  2. Збори суддів мають визначені Положенням повноваження щодо розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи.
  3. Особливості автоматизованого розподілу судових справ визначаються зборами суддів з урахуванням Положення.
  4. Автоматичний розподіл судових справ між суддями здійснюється між усіма суддями, так як спеціалізація суддів у Великолепетиському районному суді відсутня.
  5. Судові справи підлягають автоматичному розподілу між суддями, які мають на момент автоматичного розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій.
  6. Розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян здійснюються згідно автоматичного розподілу судових справ між усіма суддями, а у вихідні та святкові дні, згідно наказу голови суду про чергування.
  7. У разі надходження позовних заяв, адміністративних позовів, які надійшли до суду повторно, згідно ст.121 ЦПК України, ст.108 КАС України, після усунення недоліків, автоматичний розподіл справ не здійснюється, а позовна заява, адміністративний позов приєднується до попередньої позовної заяви, адміністративного позову.
  8. У випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів здійснюється повторний автоматичний розподіл судових справ без урахування цього судді, за розпорядженням керівника апарату суду або особи, яка виконує його обов»язки.
  9. У разі настання обставин: знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп»ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад один робочий день, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян здійснюються головою суду з дотриманням принципів черговості до усунення відповідних обставин.
  10. Судові справи, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та розгляду в неробочі дні розглядаються згідно наказу голови суду «Про чергування у вихідні і святкові дні».
  11. У разі задоволення відводу ( самовідводу) судді, якому розподілено справу для розгляду , справа підлягає повторному автоматичному розподілу, без урахування цього судді, за розпорядженням керівника апарату суду або особи, яка виконує його обов»язки.
  12. Судові справи, що залишилися нерозглянуті суддею у разі припинення його повноважень щодо здійснення ним правосуддя, звільнення його з посади судді розподіляються між суддям повторно.
  13. При автоматичному розподілі судових справ використовується та враховується така інформація:

- кількість судових справ, що надійшла на розгляд судді;

- кількість фактично відпрацьованого робочого часу (в днях);

- коефіцієнт складності категорій судових справ;

- коефіцієнт, що враховує форму участі судді у розгляді судової справи;

- категорія судової справи за загальним рядком відповідної форми звіту, що затверджується ДСА України або загальним рядком класифікатора;

- наявність у судді повноважень для здійснення правосуддя на момент розподілу судових справ;

- наявність обставин, що виключають або не допускають повторної участі судді у розгляді судової справи, відповідно до законодавства;

- відсоток справ, що підлягає розгляду суддею в разі виконання ним інших повноважень, не пов»язаних із здійсненням правосуддя.

 

  1. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за два місяці до закінчення повноважень судді;

- за чотирнадцять днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;

-  за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

- у  період відпустки судді;

- за один робочий день до відрядження  та в дні перебування судді у відрядженні;

-  під час тимчасової непрацездатності судді;

 - в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

 

  1. Встановлено коефіцієнт адміністративної посади голови суду - 100%.

 

  1. Встановлено чергування слідчих суддів у вихідні та святкові дні.
  2. У суді застосовується:

-  автоматизований розподіл судових справ одразу після реєстрації відповідної судової справи;

- розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

- повторний автоматизований розподіл судових справ.

 

  1. Зборами суддів визначено уповноваженого на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

 

  1. Зборами суддів визначено слідчих суддів для здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

 

  1. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді, судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу між суддями у випадках:

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов»язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 431-438, 442 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 374-379 Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов»язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- судові справи по скаргам на дії ДВС.

  1. Незалежно від відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді, йому передаються також:

 - судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз»яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження , що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому ч.2 ст. 334 Кримінального процесуального кодексу України;

- заяви про забезпечення позову, доказів.

  1. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі слідчого судді більше 5 діб клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню підлягають автоматизованому розподілу між слідчими суддями
  2. Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал по кримінальним провадженням (про повернення обвинувального акту) підлягають автоматизованому розподілу між суддями.
  3. Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал по цивільним та адміністративним справам (крім ухвал про закриття) у разі знаходження раніше визначеного судді у відпустці очікують суддю.