Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, судді ВССУ Валентина Щепоткіна та Наталія Марчук взяли участь у ІІ щорічному судово-правовому форумі, який відбувся 18 квітня 2014 року. Захід організовано газетою «Юридична практика» спільно з Верховним Судом України у рамках Дня юридичної практики.
Під час роботи форуму представники судових установ, науковці, юристи-практики обговорили актуальні питання кримінального, адміністративного, цивільного та господарського процесів.
Привітав учасників заходу Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк. «Суспільство шукає шляхи для відновлення довіри до судової влади України.
Законодавець уже зробив перший крок у цьому напрямі, прийнявши закон «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Це один із фрагментів комплексу заходів, які необхідно вжити для забезпечення належного рівня довіри до суду. І найважливішу роль у цьому процесі мають відігравати самі суди. Лише шляхом ефективного, якісного, справедливого правосуддя можливо відновити суспільну довіру до судової системи. Тож важливим завданням для суддів є не лише формальне застосування закону, а й розуміння його правової суті, логіки, мудрості законодавця», – наголосив Голова ВСУ.
Плідної роботи учасникам форуму побажав Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, висловивши сподівання, що їх думки й пропозиції стануть корисними для всієї юридичної спільноти, суддівського корпусу і держави в цілому.
Важливість проведення такого заходу відзначили також шеф-редактор газети «Юридична практика» Рустам Колесник та головний редактор юридичного журналу «Право України» Олександр Святоцький.
У рамках робочої сесії з питань кримінального процесу суддя ВССУ Валентина Щепоткіна звернула увагу на проблемні питання при постановленні вироків на підставі угод. За її словами, практика здійснення кримінального провадження на підставі угод за час дії нового КПК України засвідчила ефективність цього інституту. Водночас, зауважила суддя ВССУ, з огляду на певні спірні моменти при його застосуванні необхідно зосередити зусилля на удосконаленні окремих законодавчих норм.
Також учасники звернули увагу на застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення негласних слідчих дій за новим КПК України, обговорили проблеми доказування у кримінальному провадженні.
Крім цього, обговорювалися питання, пов’язані з особливостями практики застосування судами статті 16 Цивільного кодексу України, відшкодуванням судових витрат у господарському процесі, а також імплементацією європейських стандартів у господарському судочинстві України.