Мабуть, нагальна потреба в прийнятті положення, яке б регламентувало діяльність «загальників», сягнула апогею. Адже лише вони з-поміж рад суддів працювали, просто кажучи, на чесному слові. Проте після істотного оновлення РСЗС питання про розроблення відповідного документа набрало нових обертів.
Автором проекту положення стала «новобранець» ради Олександра Ткач. Документ, за її словами, не дуже відрізняється від положень про ради суддів господарських та адміністративних судів. Проте, як повідомила законниця, колеги не взяли до уваги недавні зміни у вітчизняному законодавстві. О.Ткач переконана, що до складу РСЗС не повинні входити судді, які займають адміністративні посади. «Ми не маємо права сидіти на двох стільцях одразу. Кожен повинен вирішити, яка з посад для нього є пріоритетнішою», — наголосила суддя. Свою позицію вона обгрунтовує тим, що оскільки до складу Ради суддів не може входити керівництво суду й секретарі судових палат, то такого підходу слід дотримуватися й РСЗС.
Утім, позиція О.Ткач не знайшла одноголосного схвалення колег. Проти був Микола Волошин, який є секретарем цивільної палати Апеляційного суду Дніпропетровської області. Він пояснив, що зайняв посаду вже після обрання його членом ради, що, з погляду закону, не перешкоджає його роботі на обох «фронтах». А ось позбавлення членства в раді, на думку М.Волошина, стане прямим порушенням закону.
До компромісу колег привів голова РСЗС Павло Гвоздик, запропонувавши взяти проект за основу та оприлюднити його на офіційному сайті ради. «Це наш внутрішній документ, який повинен допомогти організувати свою роботу. Якщо знадобиться, ми завжди зможемо внести до нього зміни», — констатував П.Гвоздик.