Безпека працівників суду і його відвідувачів під загрозою.
Проведення масових акцій під будівлями судів, втручання в судочинство, врешті, вибух під будівлею суду – все це говорить про те, що в державі, яка прагне до справедливості та незалежності судової гілки влади під гаслом її реформування здійснюються заходи які зовсім не мають наслідками наголошені цілі.
Так події під Московським районним судом Харкова прокоментував прес-центр судової влади.
Нагадаємо, унаслідок вибуху біля Московського райсуду в Харкові постраждали 14 осіб, які не є а ні працівниками суду, а ні суддями. 4 з яких перебувають у важкому стані в лікарнях.
19 січня 2015 року в названому суді розглядалось кримінальне провадження стосовно активіста однієї з політичних сил. Молодик був затриманий під час виборів Президента України на одній з виборчих дільниць у момент скоєння правопорушення. Після завершення судового засідання громадяни виходили з приміщення та території суду і в цей момент пролунав вибух.
Питання безпеки життєдіяльності судів та громадян відвідувачів суду, на жаль, все частіше стають предметом гірких обговорень. Адже все частіше доводиться констатувати, що працівники судової системи, відвідувачі судів стають заручниками ситуації, коли окремі особи прагнуть вплинути на суд, його рішення не зовсім законним шляхом.
Події останніх тижнів показують, що за гарними гаслами формується думка про єдину можливість реформування судової системи або вирішення судової справи шляхом насильницьких дій.
Прес-центр судової влади звертає увагу на неприпустимість використання вогнепальної та іншої зброї, інших дій, що загрожують життю та здоров‘ю мирних громадян як відвідувачів судів так і просто осіб, які можуть бути поруч із об‘єктами небезпеки